Rusza nabór zgłoszeń do plebiscytu Certyfikat Dobry Produkt 2017!

X Jubileuszowemu Forum Rynku Spożywczego i Handlu towarzyszy plebiscyt Certyfikat Dobry Produkt. Zgłoszenia można przesyłać już od 5 czerwca do 18 września. Do udziału w konkursie zapraszamy firmy spożywcze oraz dystrybutorów, którzy chcieliby zaprezentować swoje nowości oraz najlepsze produkty żywnościowe – wyróżniające się jakością, innowacyjnością, ale także tradycyjną i regionalną recepturą.

Wyboru nagrodzonych firm i produktów dokonuje grono uznanych ekspertów, naukowców i dziennikarzy zajmujących się tematyką handlową i spożywczą, w składzie:

 • Jakub Bierzyński, prezes OMD Poland
 • Stefan Golonka, przez 20 lat prezes Kraft Foods, obecnie członek RN Bakalland
 • Honorata Jarocka, analityk Mintel
 • Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji
 • Urszula Kłosiewicz-Górecka z Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur
 • Edyta Kochlewska, redaktor naczelna dlahandlu.pl
 • Michał Kozak, Dyrektor Generalny Mazurkas Catering 360° oraz MCC  Mazurkas Conference Centre & Hotel
 • Paulina Mroziak, redaktor prowadząca portalspozywczy.pl
 • Maciej Siejewicz, Marketing and Communication Manager GfK
 • Rafał Sikora, manager Rynku Spożywczego
 • Bartosz Urbaniak, wiceprezes zarządu BGŻ
 • Andrzej Wojciechowicz, szef firmy doradczej FMCG Business Consulting

Certyfikaty zostaną wręczone podczas Wieczornej Gali w trakcie X Forum Rynku Spożywczego i Handlu (6 listopada 2017 r.).

Przyznając Certyfikaty Dobry Produkt, nagradzamy i tym samym wskazujemy najciekawsze produkty spożywcze, wyróżniające się jakością, innowacyjnością, ale także tradycyjną i regionalną recepturą. Logo Certyfikatu Dobry Produkt ma być drogowskazem w gąszczu sklepowych półek i pomagać konsumentom w dokonaniu jakościowego wyboru. Certyfikat Dobry Produkt daje szansę na wyróżnienie produktu i polecenie go uwadze klientów i kontrahentów.

Regulamin Konkursu:

Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych produktów spożywczych w następujących kategoriach: Produkt wysokiej jakości, Nowy produkt, Innowacyjny produkt, Produkt tradycyjny i regionalny poprzez przyznanie im certyfikatu „Dobry Produkt 2017”.

W konkursie mogą wziąć udział firmy spożywcze oraz dystrybutorzy, którzy chcą zaprezentować swoje najlepsze produkty żywnościowe.

Od uczestników Konkursu, na wszystkich jego etapach, nie pobiera się żadnych opłat.

Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane wyłącznie online od 5 czerwca do 18 września 2017 r.

Jedna firma może przesłać najwyżej 2 propozycje produktów lub 2 linii produktowych.

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.portalspozywczy.pl/formularzdobryprodukt.html

Do zgłoszenia należy dołączyć maksymalnie 2 zdjęcia produktu, wysyłając je na adres e-mail: dobryprodukt@portalspozywczy.pl. W temacie maila prosimy o wpisanie nazwy produktu zgłoszonego do konkursu. Maksymalna waga maila nie może przekroczyć 10 MB.

Zakwalifikowane do udziału w konkursie firmy zostaną oficjalnie poproszone o przesłanie próbek produktów, które będzie mogło ocenić jury. O terminie nadsyłania próbek produktów i obrad jury poinformujemy w późniejszym terminie. Okazowe produkty będzie można przesyłać na adres redakcji (Grupa PTWP / serwis portalspozywczy.pl, Atrium Centrum, Aleja Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa) z dopiskiem „Certyfikaty Dobry Produkt”. Prosimy o przesyłanie niewielkiej ilości/sztuk produktu. W przypadku produktów łatwo psujących się i trudnych w transporcie (mrożonki, niepakowane wędliny itd.) prosimy o przesłanie jedynie opakowań lub zdjęć, ewentualnie dostawę bezpośrednio w dniu obrad jury.

Organizator zastrzega, że informację o rozstrzygnięciu konkursu otrzymają jedynie nagrodzone firmy w terminie do dwóch tygodni przed oficjalnym wręczeniem nagród.

Nagrodą w konkursie jest dyplom z certyfikatem „Dobry Produkt”, który zostanie przekazany w formie pisemnej i elektronicznej.

Zwycięzcy będą mieli też możliwość informowania o przyznanym certyfikacie, między innymi poprzez umieszczenie jego logo na nagrodzonym produkcie.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas X Forum Rynku Spożywczego i Handlu /10th Food Market & Retail Forum (6-7 listopada 2017 r., Hotel Sheraton, Warszawa).

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres dobryprodukt@portalspozywczy.pl lub telefonicznie: 22 550 69 27.