O Forum Rynku Spożywczego i Handlu

Tegoroczna ósma już edycja Forum Rynku Spożywczego i Handlu jest już za nami. Podczas dwóch dni konferencji ponad 1000 menadżerów z sektora spożywczego i dystrybucyjnego w tracie kilkunastu debat, a także setek nieoficjalnych spotkań dyskutowało nad kluczowymi problemami swoich branż, zastanawiało się nad tym jak poprawić warunki działalności i współpracy.

Jeśli potraktujemy Forum jako barometr nastrojów to można powiedzieć, że branża patrzy w przyszłość optymistycznie. Nawet trudna sytuacja, z którą mamy do czynienia w branży mleczarskiej i mięsnej, a także planowany podatek od sieci handlowych traktowane są jako przejściowy problem, z którym firmy sobie poradzą. Ostatnie lata kryzysu gospodarczego na świecie, niestabilna sytuacja polityczna, ogromne zmiany społeczne, przeobrażenia zwyczajów i zmiany trendów konsumenckich nauczyły krajowych przedsiębiorców elastyczności i tego jak planować biznes i radzić sobie w trudnych i niestabilnych czasach. Oczywiście nie wszyscy dadzą sobie radę i przetrwają, ale wszyscy szukają sposobów i pomysłów na siebie i swój biznes, nie czekają biernie na zmianę koniunktury w branży, czy gospodarce.

Podczas tegorocznego Forum kilka problemów było akcentowanych bardzo mocno. Wiele obaw dotyczyło planowanego podatku od sieci handlowych, obawiają się go nie tylko firmy handlowe, ale przede wszystkim dostawcy, którzy - jak twierdzą - poniosą duże koszty związane z nowym podatkiem. Tematami, które zdominowały konferencję ze względu na swoją wagę dla branży są m.in.: eksport i rozwój na rynkach dalekich, strategie sprzedaży i marketingu, kreowanie marki, innowacyjność, współpraca między dostawcami a dystrybutorami, a także rola administracji państwowej w stymulowaniu rozwoju sektora rolno-spożywczego oraz wsparcia dla promocji eksportu żywności.

Szanowni Państwo, niezwykle serdecznie dziękujemy gościom i prelegentom za udział w tegorocznym, ósmym już Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Mam nadzieję, że zobaczymy się w równie licznym gronie na przyszłorocznej imprezie.

Prezentacje prelegentów do pobrania

Poniżej znajdziecie Państwo linki do relacji z debat, które odbyły się podczas VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu:

Dzień I

Polska gotowa zawojować rynki zagraniczne

Wręczono Nagrody Rynku Spożywczego 2015

Przyznano certyfikaty "Dobry produkt - wybór ekspertów 2015"

Forum Współpracy na Rzecz Rozwoju Eksportu. Strategie eksportowe

Innowacyjność jest niezbędna, by przetrwać na rynku

Mleczarstwo trzeba wspierać

Produkt, marka, konsument. Strategie sprzedaży - pełna relacja

Przemysł mięsny. Redefinicja priorytetów w sektorze przetwórstwa mięsa

Branża owocowo-warzywna. Kreowanie marki i wartości produktu

Zaufanie partnerów biznesowych w budowaniu efektywnego łańcucha dostaw. Biznes i logistyka

II dzień Forum

Polski rynek handlowy ewoluuje. Kto wygra walkę o klienta?

Strategie w handlu detalicznym. Specjalizacja i lokalność – biznes wraca do korzeni

Rynek dystrybucji na progu zmian

FRSiH

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie