Forum Rynku Spożywczego i HandluForum Rynku Spożywczego i Handlu

Prelegenci

A B C D G H J K L M N O P R S Ś T U W Z
Anna Mirek

Anna Mirek

radca prawny, senior associate

Kancelaria Noerr

Anna Mirek specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz doradztwie prawnym na rzecz sektora life science (w tym w zakresie kwestii prawnych dotyczących ochrony zdrowia). Jej ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno współpracę z międzynarodowymi kancelariami prawnymi, jak i doradztwo bezpośrednio w wewnętrznych działach prawnych przedsiębiorstw (in-house).

Doradza szerokiemu spektrum firm – od globalnych koncernów po prywatnych inwestorów i spółki na początkowym etapie działalności. Brała udział w wielu projektach kompleksowej, transgranicznej obsługi prawnej dla branży FMCG (w szczególności projektów dotyczących produktów i urządzeń medycznych, produktów spożywczych), wymagających multidyscyplinarnego ujęcia kwestii prawnych w zakresie prawa handlowego, zagadnień regulacyjnych oraz kwestii własności intelektualnej. Anna posiada również bogate doświadczenie w zakresie nowych technologii, transferu technologii, licencjonowania praw własności i ich ochrony, zagadnień compliance oraz antykorupcyjnych, jak również sporów patentowch.  Oferuje zarówno doradztwo sektorowe jak i strategiczne.

Prelegent i trener na licznych konferencjach i warsztatach. Były arbiter sądu dyscyplinarnego Izby Polmed.

Doświadczenie (wybrane projekty z sektora spożywczego):

•Strategiczne doradztwo na rzecz wiodącej amerykańskiej spółki w  zakresie aspektów regulacyjnych dotyczących przechowywania, pakowania i wysyłki różnego rodzaju produktów FMCG, w szczególności żywności na terenie Unii Europejskiej.
•Doradztwo w zakresie odwoływania się od decyzji dotyczących suplementów diety i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego,  w tym w odniesieniu do: decyzji refundacyjnych,  decyzji o  wycofaniu z rynku, nieuczciwego wprowadzania do obrotu, kar finansowych za rzekomą niezgodność, a także udzielanie porad w zakresie stosowania oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych, klasyfikacji produktów z pogranicza i postępowania notyfikacyjnego.
•Doradztwo w zakresie  wszelkich aspektów dotyczących wprowadzania do obrotu i dystrybucji produktów leczniczych/wyrobów medycznych, w tym doradztwo w zakresie oceny zgodności opakowań i ulotek, materiałów promocyjnych i marketingowych, dedykowanych stron internetowych.
•Doradztwo dla wiodącej spółki holenderskiej w zakresie dopuszczalności zakupu i eksportu maszyn stosowanych do uprawy konopi wykorzystywanej w celach medycznych i rekreacyjnych.

Bierze udział w sesjach:

 • Innowacje = rozwój. Produkt skrojony na miarę postcovidowych czasów

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Innowacje = rozwój. Produkt skrojony na miarę postcovidowych czasów

  • Dział R&D – nowe serce zakładu spożywczego
  • Lokalnie, prosto z farmy, pod nazwiskiem – koniec z anonimowymi produktami
  • Specjalnie dla Ciebie – personalizacja produktów spożywczych
  • Kreowanie nowych produktów na nasyconym rynku. Polska scena start-upowa w branży spożywczej
  • Sprzedażowa moc z social mediów. Jak współpracować z influencerami?
  • Postcovidowy konsument na zakupach - jak go zainteresować

  Innowacje = rozwój. Produkt skrojony na miarę postcovidowych czasów

POWRÓT