Forum Rynku Spożywczego i HandluForum Rynku Spożywczego i Handlu

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż
Anna Mirek

Anna Mirek

radca prawny, senior associate, Noerr

Anna Mirek specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz doradztwie prawnym na rzecz sektora life science (w tym w zakresie kwestii prawnych dotyczących ochrony zdrowia). Jej ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno współpracę z międzynarodowymi kancelariami prawnymi, jak i doradztwo bezpośrednio w wewnętrznych działach prawnych przedsiębiorstw (in-house). 

Doradza szerokiemu spektrum firm – od globalnych koncernów po prywatnych inwestorów i spółki na początkowym etapie działalności. Brała udział w wielu projektach kompleksowej, transgranicznej obsługi prawnej dla branży FMCG (w szczególności projektów dotyczących produktów i urządzeń medycznych, produktów spożywczych), wymagających multidyscyplinarnego ujęcia kwestii prawnych w zakresie prawa handlowego, zagadnień regulacyjnych oraz kwestii własności intelektualnej. Anna posiada również bogate doświadczenie w zakresie nowych technologii, transferu technologii, licencjonowania praw własności i ich ochrony, zagadnień compliance oraz antykorupcyjnych, jak również sporów patentowch.  Oferuje zarówno doradztwo sektorowe jak i strategiczne. 

 

Prelegent i trener na licznych konferencjach i warsztatach. Były arbiter sądu dyscyplinarnego Izby Polmed. 

 

Doświadczenie (wybrane projekty z sektora spożywczego):

•Strategiczne doradztwo na rzecz wiodącej amerykańskiej spółki w  zakresie aspektów regulacyjnych dotyczących przechowywania, pakowania i wysyłki różnego rodzaju produktów FMCG, w szczególności żywności na terenie Unii Europejskiej.
•Doradztwo w zakresie odwoływania się od decyzji dotyczących suplementów diety i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego,  w tym w odniesieniu do: decyzji refundacyjnych,  decyzji o  wycofaniu z rynku, nieuczciwego wprowadzania do obrotu, kar finansowych za rzekomą niezgodność, a także udzielanie porad w zakresie stosowania oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych, klasyfikacji produktów z pogranicza i postępowania notyfikacyjnego.
•Doradztwo w zakresie  wszelkich aspektów dotyczących wprowadzania do obrotu i dystrybucji produktów leczniczych/wyrobów medycznych, w tym doradztwo w zakresie oceny zgodności opakowań i ulotek, materiałów promocyjnych i marketingowych, dedykowanych stron internetowych.
•Doradztwo dla wiodącej spółki holenderskiej w zakresie dopuszczalności zakupu i eksportu maszyn stosowanych do uprawy konopi wykorzystywanej w celach medycznych i rekreacyjnych.

Bierze udział w sesjach:

 • E-commerce oraz click&collect: must have sieci handlowej

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  E-commerce oraz click&collect: must have sieci handlowej

  • Digital jako strategiczny kierunek rozwoju
  • E-commerce wygranym koronakryzysu
  • Nowe narzędzia – technologie, logistyka, infrastruktura, płatności
  • E-grocery: sprint od gadżetu do konieczności
  • E-opcja nie tylko dla sklepu – także dla producenta
  • Nowe kompetencje cyfrowe pilnie poszukiwane

  E-commerce oraz click&collect: must have sieci handlowej

POWRÓT