Forum Rynku Spożywczego i HandluForum Rynku Spożywczego i Handlu

Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z
Jarosław Uściński

Jarosław Uściński

szef kuchni i właściciel restauracji, Moonsfera

Własna restauracja i Catering Moonsfera od 18 lat. Rodzina mocno gastronomiczna co w sumie ułatwia nam relacje,  zrozumienie i zwyczajnie łączy.

Od kilku lat jestem trenerem reprezentacji BBQ Kings

Mamy z drużyną na koncie wice mistrzostwo Świata, mistrzostwo za sos i wiele innych w kilku kategoriach

Wiele trofeów. Od 12 lat regularnie uczestniczymy w finałowych mistrzostwach  min. USA Jack Daniels w Lynchburgu  zawsze w ostatnim tygodniu października.

Jestem prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Prowadzę Narodową Reprezentację Polski Kucharzy juniorów i Profesjonalistów na olimpiady kulinarne oraz puchary świata i finał Global Chef . To najważniejsze w branży gastronomicznej wydarzenia na świecie.

Zawsze wracamy z medalami a w 2019 roku z trzema srebrnymi juniorów i profesjonalistów.

W 2022 olimpiada to dwa srebra dla drużyny Narodwej.

W 2012 roku organizowałem promocyjną imprezę w Londynie w ramach Londyn 2012 czyli letnich Igrzysk Olimpijskich.

Organizowałem część kulinarną i część konceptu promującego dla Związku Piłki Ręcznej o organizacje w 2015 roku Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Promocja oraz działania cateringowe miały miejsce w Monte Carlo z udziałem min. Minister Sportu. Wynikiem były niedawne mistrzostwa Europy mężczyzna w Polsce.

Przygotowałem i przeprowadziłem wiele imprez reprezentujących Polskę na świecie. Podczas Mistrzostw Świata w Baku, w Rio de Janeiro, czy zimowych igrzysk w Korei. Reprezentowałem także Polskę jako jeden z 8 kucharzy z całego świata w Singapurze podczas dni kuchni świata. TO niezwykłe i bardzo satysfakcjonujące wydarzenie. Wielka radość być w gronie najbardziej uznanych Szefów i dostrzeżonych

W mediach papierowych, radio i telewizji często prezentuję kuchnię, smak i tematy z nimi związane.

Wspieram i współorganizuję inne konkursy kulinarne w kraju oczywiście jako Stowarzyszenie OSSKIC ale także prywatnie.

Zajmuję się szkoleniem młodzieży szkół gastronomicznych i kadry pedagogicznej.

W moim dorobku znanych Gości są min. Tina Turner, Yehudi Menuhin, Wszyscy Prezydenci RP, Richard Nixon, Bruce Willis, Steven Seagal oraz znakomita większość najlepszych sportowców Polski.

Jako narodowa organizacja którą prowadzę jesteśmy jedynym organem reprezentującym Polskę w Światowej organizacji kucharskiej WACS.

BBQ Kings to zespół zapaleńców z branży. Trzon zespołu jest niezmienny od 8 lat. Jesteśmy także współorganizatorem konkursu BBQ .

Jesteśmy najbardziej utytułowaną drużyną BBQ w Polsce

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT