Forum Rynku Spożywczego i HandluForum Rynku Spożywczego i Handlu

Prelegenci

B C D G H J K L M N O P R S Ś T W Z Ż
Rafał Brzoska

Rafał Brzoska

Rafał Brzoska, CEO, prezes zarządu, InPost Sp. z o.o., inwestor, FoodWell

Pomysłodawca, twórca i prezes zarządu Grupy Kapitałowej Integer, wiodącej platformy dostaw dla e-commerce. Flagową spółką grupy jest założony przez niego InPost. Pierwszy Paczkomat® pojawił się w 2009 roku. Opatentowane urządzenia do odbioru i nadawania przesyłek, czynne 24/7 zrewolucjonizowały rynek przesyłek kurierskich w Polsce. Dziś infrastruktura urządzeń InPost jest największą i najlepiej dostępną siecią odbioru i nadawania przesyłek w Europie – to łącznie ponad 22 tysiące punktów, z czego już ponad 18 tysięcy w Polsce. Tylko w roku 2021 firma w ramach usług obsłużyła 517,6 milionów przesyłek.

W lipcu 2021 roku InPost przejął za 513 mln euro francuskiego potentata logistycznego Mondial Relay, co było największą, polską, prywatną inwestycją zagraniczną. Ubiegłoroczne wejście firmy na giełdę EURONEXT-Amsterdam było największym debiutem europejskiej spółki technologicznej w historii kontynentu.

Ideą powstania Paczkomat® InPost było stworzenie najbardziej ekologicznej formy realizacji zakupów. Powiodła się. Zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75% w porównaniu do dostawy do domu klienta.

Bierze udział w sesjach:

 • Gorączka przejęć, czyli co wywołało falę konsolidacji

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Gorączka przejęć, czyli co wywołało falę konsolidacji

  • Wielkie połączenie – koniec pandemii uruchomił falę konsolidacji na rynku żywności
  • Rynek M&A – sektor spożywczy w trendzie wznoszącym
  • Zmiana generacyjna w firmach rodzinnych – przed nami konsolidacyjny boom?
  • Polskie firmy food and retail – jaki apetyt mają fundusze private equity?
POWRÓT